Hakkında氣

Merhaba,

Aşağıda eski bilgilendirme metni mevcut. Ben bu web sitesini önce teknik sorunlardan, o sorunları çözünce de farklı alanlara yöneldiğim için güncellemeyi bıraktım. Şu an İngilizce ve Türkçe iki farklı web sitem var. Buraya da en son Hardware Plus’ta çalışırken yazdığım editör yazılarımı eklerim bir gün. 🙂

Türkçe web sitesi
İngilizce web sitesi

_______________________________________

Mahremiyet

Mahremiyetiniz önemlidir. Hepimizin mahremiyete saygı duyan bir internete ihtiyacı var. Bu sebeple bu sitede hiçbir takip kodu, sizi takip edip profilleyecek gizli hizmetler veya üçüncü şahıs analiz betikleri bulunmuyor. Yıllarca içinde debelendiğim niceliksel değerlendirmeler pek ilgimi çekmiyor. Sunucu bazı şeylerin kaydını tutuyor fakat sizin kim olduğunuzu anlamak için tek başına hiçbir şeye yaramayacak IP adresleri ve zaman damgaları haricinde kimse bir şey görmüyor.

Şu anki yer sağlayıcım Türkiye Cumhuriyeti devletinin hukuki erişim alanındadır. Bu durum sizi ilgilendiriyor olabilir. Bilginize sunarım.

SSL kullanıyorum. Bu temel güvenlik sistemini herkesin kullanıma ücretsiz ve pratik şekilde açan Let’s Encrypt‘e ve destekçilerine interneti biraz daha güvenli hâle getirdikleri için ne kadar teşekkür etsek az.

KVKK ve GDPR gibi mahremiyet koruyan kanunların ilgi alanına giren ve bu web sitesinde tutulan tek nitelikli veri yorum yazarken sağladığınız elektronik posta adresinizdir. Bu bilgiyi doğru vermek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Bu talepler için bu sayfadaki e-posta adresini kullanabilirsiniz.

_______________________________________

Merhaba,

Teknoloki.com eskiden bir bilişim muhabiri olan Berkin Bozdoğan’ın (yani benim) teknoloji ve bilgisayarlarla ilgili olarak kendi görüş ve düşüncelerini paylaştığı bir sitedir. Tarzı, açık seçik görüldüğü üzere internet güncesidir ve yayıncılık anlamında bir iddiası yoktur. Zira bir süre yayıncılık yapmayacağımla ilgili açıklamalarımı hatırlayanlar hatırlar.

Bu sitenin amacı, pazarlama saçmalıklarının ötesine geçmek için kirli bilgiyi elemek ve okurlara bir bakış açısı kazandırmaktır. Yani olmuş ve göz önünde olanı herkes yazabilir; ben burada insanların kolayca es geçebileceği veya pazarlama safsataları arasında dikkatten kaçabilecek ayrıntıları, komplo teorilerini ve gerçekleşmesi an meselesi olan dedikoduları aktarmak istiyorum. Zaten işe yarar kısmı bu değil mi?

Bu yazılar kişisel görüşler olduğundan bahsi geçen şirketleri bağlayıcı niteliğe sahip değildir ve itibarı okuyan kişinin yazara itibarından ibarettir. Yaptığım alıntılar her zaman alıntı yaptığım kişiler tarafından doğrulanmayabilir veya reddedilebilir. Bu da onların meselesidir.

Lütfen yazdıklarım hakkında sizi rahatsız veya mutlu eden bir şey varsa bana berkinb-gmail-com adresinden ulaşın.

Saygılarımla,

Berkin Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.